Više

  Manifestacija očuvanja, razvijanja i promicanja kulturne baštine

  Najčitanije

  Nakon pet dana trajanja, deseta po redu manifestacija „Dani Tolise„ okončana je međunarodnom smotrom folklora na kojoj je nastupilo 10 KUD-a i folklornih skupina iz Posavine, Srednje Bosne, Hercegovine i Slavonije. Među brojnim gostima bili su i predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić, ministar u Vladi FBiH Mato Jozić, zastupnik u Zastupničkom domu Parlamenta FBiH Blaž Župarić, zastupnik u Hrvatskom saboru Ivica Mišić, osobe iz javnog i političkog života Županije Posavske, te brojni građani. Predsjednik Klaić je tijekom završne večeri primio zahvalnicu u ime Vlade Županije Posavske koja je bila i pokrovitelj manifestacije.


  -Nastavit ćemo rad na očuvanju, razvijanju i promicanju kulturne baštine našeg kraja, jer poruka ovakvih susreta je da očuvamo tradiciju i ne damo zaboravu sve što su naši stari godinama vrijedno stvarali, rekao je Mario Oršolić predsjednik Organizacijskog odbora manifestacije.

  Na smotri folklora nastupili su KUD „Stari hrast 2000“ Novi Travnik, KUD „Ivan Kapistran Adamović“ Čepin, KUU „Kristal-Sladorana“ Županja, HKUD „Hercegovac“ Široki Brijeg, AKUD „Strossmayer“ Osijek, KUD „Mladost“ Domaljevac, UKPD „Taras Ševčenko“ Kaniža, HKUD „Valpovo 1905“ Valpovo, HKUD „Lindžo“ Neum i domaćini KUD „Kralj Tomislav“ Tolisa.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti