Više

  Međudržavni most Svilaj

  Najčitanije

  Županija Posavska ovoga mjeseca dobit će još jedan granični prijelaz prema Hrvatskoj. Međudržavni most Svilaj u općini Odžak jedan je od najvažnijih infrastrukturnih projekata na autoputu koridora Vc koji povezuje BiH s Hrvatskom. Ima strateški značaj za izgradnju cjelokupnog autoputa. Kada profunkcionira u punom kapacitetu taj će most predstavljati važnu komunikacijsku poveznicu s koridorima i magistralama europskih puteva. Vrše se posljednje pripreme za otvaranja modernog graničnog prijelaza.

  Na novom graničnom prijelazu biti će odvojeni putnički od teretnog prometa. Granični prijelaz imat će četiri traka na ulazu iz Bosne i Hercegovine i tri traka na izlazu iz BiH. U sklopu novog graničnog prijelaza, uz ostale, sagrađeni su objekti za smještaj službenika policije, inspekcijskih službi, poreznih službi i drugo. Od ostalih značajnih infrastrukturnih objekata na tom su dijelu autoceste izgrađena još i četiri nadvožnjaka, tri podvožnjaka, dvije petlje i odmorište.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti