Više

  Međunarodni dan sporta u Županiji Posavskoj „Sportom do zdravlja“

  Najčitanije

  Ministarstvo prosvjete, znanosti kulture i sporta organizator je dvodnevnih sadržaja Međunarodnog dana sporta na području Županije Posavske. Svjetski dan sporta je međunarodni događaj koji se obilježava s ciljem promicanja važnosti sporta i tjelesne aktivnosti u svijetu. Ovaj dan pruža priliku za podizanje svijesti o dobrobitima sportskih aktivnosti te slavi njihovu univerzalnu vrijednost i moć ujedinjenja ljudi diljem svijeta. Proglasiti Svjetski dan sporta bio je način da se naglasi uloga sporta u promicanju zdravlja, unapređenju socijalne kohezije, izgradnji mira, poticanju jednakosti, poštivanju različitosti i razumijevanju među ljudima. Sport ima sposobnost povezivanja ljudi preko granica i kultura, jačajući međunarodnu suradnju i dijalog.

  U Orašju su održane sportske discipline učenika predmetne nastave iz svih osnovnih škola s područja Orašja i Domaljevca. Sudionici su hodajući u koloni, prošetali od ŠC Fra Martina Nedića, Drugom ulicom, potom 14 i Trećom do kružnog toka kod bolnice i nastavili Drugom ulicom do polazne točke. Nakon osvježenja održane su utrke na 400 metara u kojima su nastupile po dvije učenice i dva učenika iz osmih i devetih razreda svih osnovnih škola. Učenici predmetne i razredne nastave iz Odžaka, zajedno s učenicima srednje škole uz pratnju učitelja, razrednika, predmetnih nastavnika i ravnatelja, okupili su se ispred Male škole. Tijekom događaja održane su razne sportske discipline, uključujući šetnju, aerobik, utrke i maraton, kao i odbojkaške i nogometne utakmice. Sportski programi oba dana završili su dodjelom medalja i druženjem učenika i nastavnog osoblja.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti