Više

  Memorandum o razumijevanju Vlade ŽP i HAZU BiH

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić održao je danas ( 21.06.) u zgradi Vlade u Orašju sastanak sa predstavnicima Hrvatske akademije za znanost i umjetnost BiH. Sastanku su bili nazočni akademik Ante Mišković, predsjednik Skupštine HAZU BiH i Marko Ivanković tajnik Razreda za biotehničke i prirodne znanosti pri HAZU BiH, te predstavnici županijskih ministarstva i općinskih uprava.

  Cilj sastanka je bila uspostava kontakta i suradnje između dvije institucije kako bi se dao doprinos transferu znanja, odnosno povezivanja znanosti sa praksom. Razredi Akademije prenijeli bi iskustva i na terenu radili na projektima kako bi bili spremni za pretpristupne fondove EU. Osobito je dan naglasak na projektima iz oblasti poljoprivrede. Potpisan je i Memorandum o razumijevanju Hrvatske akademije za znanost i umjetnost BiH i Vlade ŽP.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti