Više

  Ministar branitelj u Vladi ŽP Marijan Kopić: Pokloniti se poginulim braniteljima naša je trajna zadaća

  Najčitanije

  Mještani Jenjića, kao i drugih mjesnih zajednica u općini Orašje, na prigodan su način obilježili 25 obljetnicu od početka Domovinskoga rata. Poklonili su se i odali počast poginulim, nestalim  i umrlim mještanima u 1. i 2. Svjetskom te Domovinskome ratu. Za 32 osobe, čija su imena upisana na Spomen obilježju, najprije je u crkvi služena misa zadušnica, a potom su izaslanstva Udruga iz DR-a, županijska i općinska izaslanstva, položila vijence i upalila svijeće u trajni spomen na stradale mještane Jenjića. Ispred županijskoga izaslanstva vijence su položili ministar branitelja u Vladi Županije Posavske Marijan Kopić i predsjednik Skupštine Županije Posavske Joso Marković.- Ovo su datumi kada se prisjetimo Domovinskoga rata i naših najhrabrijih branitelja koji su živote položili za današnju slobodu. Takvu najveću žrtvu nikada nećemo zaboraviti, i upravo u ovakvim prigodama prisjećamo se njih i njihovih herojstava obrane Posavine, kazao je ministar Kopić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti