Više

  Ministar Darko Kasap zatvorio manifestaciju „Posavsko kolo“ u Odžaku

  Najčitanije

  Ministar gospodarstva i prostornog uređenja u Vladi Županije Posavske Darko Kasap jučer (15.08.) zatvorio je veliku međunarodnu smotru folklora u Odžaku. Središnji je to sadržaj velike kulturno zabavne, sportske i gospodarske manifestacije „Posavsko kolo“ koja je započela 1. kolovoza. -Vlada Županije Posavske financijski podupire sve manifestacije koju promoviraju izvornu tradicijsku i folklornu baštinu, a među njima svakako je i ova prestižna manifestacija, kazao je predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić koji je pratio neke od sadržaja manifestacije „Posavskog kola“.

  Smotru folklora je prigodnim riječima otvorio načelnik općine Jakov Ivanković. Ove godine javnosti se predstavilo 20 kulturno – umjetničkih skupina iz obaju bosansko-hercegovačkih entiteta i Hrvatske. U smotri je sudjelovalo preko 700 izvođača. Podsjetimo tijekom manifestacije nizale su se izložbe, brojni sportski susreti, glazbena događanja, organiziran je i susret sa dijasporom, te velika smotra folklora. -Posavsko kolo rado će vas ugostiti i iduće 2018-te godine, poručio je na zatvaranju smotre folklora „Posavsko kolo 2017.“ ministar Darko Kasap. Večerašnjim rok koncertom u Prudu, službeno se završava ovogodišnja manifestacija „Posavsko kolo“ koja je, poručuju iz općinske uprave,  dosad okupila najveći broj posjetitelja iz zemlje i inozemstva.

  O ovoj manifestaciji možete saznati više na službenoj stranici općine Odžak
  LINK

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti