Više

  Ministarstvo prometa, veza, turizma i zaštite okoliša pomaže projekte

  Najčitanije

  Ministarstvo prometa, veza, turizma i zaštite okoliša Vlade Županije Posavske u suradnji sa Omladinskom bankom – Fondacijom Mozaik, te općinom Odžak, pomoglo je u realiziranju projekta obogaćivanja sportsko rekreacijskog sadržaja te posavske općine. Instaliran je sportsko rekreativni kutak „Outdoor fitness & fun“. Teretana na otvorenom obogaćuje sportsko-rekreacijski sadržaj u lokalnoj zajednici jer se u neposrednoj blizini već nalaze staze za trčanje, teren za odbojku na pijesku, teren za košarku, te malonogometni teren i dječje igralište. Svoj doprinos ostvarenju projekta dali su i Vijeće mladih Odžak, Ministarstvo financija Vlade Županije Posavske, Vodoprivreda “Posavina” d.o.o. Odžak, Zeko–promet d.o.o. Odžak, Eurocompany d.o.o. Donja Dubica i Prevoz–turist d.o.o. Odžak.

  -Outdoor fitness & fun je društvena i sportska priča kojom želimo skrenuti pozornost na važnost usmjerenja mladih prema sportu i boravku u prirodi. Želimo svim dobnim skupinama, a osobito mladima, omogućiti još jedan oblik rekreacije kroz besplatno korištenje opreme. Vodeći se svjetskim trendovima zdravog načina života, želimo promovirati rekreativni sport kao potrebu i priliku za mlade i našu lokalnu zajednicu. Ovakvi sadržaji potrebni su mladima u Odžaku, te nas raduje da inicijativa i sam projekt upravo dolazi od njih i rado ćemo ih podržavati, kazao je ministar prometa, veza, turizma i zaštite okoliša Anes Osmanović. Najavljen je i nastavak projekta opremanja kroz postavljanje adekvatne podloge za teretanu na otvorenom. Kristina Đurić, Suzana Leovac i Danijela Zečević kao aktivistice u lokalnoj zajednici planiraju još sličnih aktivnosti kako bi se poboljšao ambijent za mlade.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti