Više

  Ministrica Andrić potpisala Sporazum o posjeti učenika Gradu Heroju-Vukovaru

  Najčitanije

  Nakon prošlogodišnjeg uspješno realiziranog posjeta Vukovaru učenika devetih razreda iz Bosne i Hercegovine te temeljem iskazanog interesa za potpisivanjem novog sporazuma radi nastavka suradnje, danas (7. ožujka 2023. godine) u Zagrebu je ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske Ana Andrić potpisala novi Sporazum o međusobnoj suradnji između Ministarstva hrvatskih branitelja Republike Hrvatske i ministarstava za obrazovanje i znanost te gradova i općina u BiH koji nastavu izvode po nastavnom planu i programu na hrvatskom jeziku.
  Sporazum o međusobnoj suradnji oko organizacije posjeta Gradu Heroju-Vukovaru učenika devetih razreda osnovnih škola potpisan je za razdoblje od dvije školske godine, a obuhvaća suradnju pri organizaciji programa posjeta, smještaja i prehrane učenika u Vukovaru.

  Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske snosit će troškove prijevoza učenika, a Ministarstvo hrvatskih branitelja Republike Hrvatske snosi troškove programa upoznavanja učenika s vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar te troškove prehrane i smještaja učenika prilikom posjeta Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar.
  Ministrica Andrić izrazila je zadovoljstvo zbog nastavka suradnje s Ministarstvom hrvatskih branitelja Republike Hrvatske jer će učenici završnih razreda osnovnih škola Županije Posavske prilikom terenske nastave i uz stručne vodiče posjetiti sva značajna mjesta Domovinskog rata, slušati predavanje pod nazivom „Škola mira“, sudjelovati u Kvizu znanja te upotpuniti svoje znanje iz povijesti.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti