Više

  Ministrica Andrić primila predstavnike Sindikata osnovnog i srednjeg obrazovanja

  Najčitanije

  U Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske održan je jučer, 6. travnja 2020. godine, sastanak s predsjednikom Samostalnog sindikata osnovnog obrazovanja i odgoja ŽP Ivom Vukovićem i predsjednikom Samostalnog sindikata srednjeg obrazovanja i odgoja ŽP Stjepom Pejićem. Sastanak je iniciran od strane predsjednika sindikata, a teme razgovora bile su: poteškoće na koje nailaze prosvjetni djelatnici u organiziranju i realiziranju nastave na daljinu i materijalni položaj prosvjetnih djelatnika u vrijeme krize izazvane pandemijom korona virusa.

  Ministrica prosvjete, znanosti, kulture i sporta Ana Andrić naglasila je da u ovom kriznom razdoblju moramo zajedno djelovati kako bi naši učenici nastavnu godinu uspješno završili, a zajedničkim naporima sindikata i ministarstva pokušati zadržati materijalna primanja prosvjetnih djelatnika na razini na kojoj su sada. Nastavit će se razgovori koji trebaju rezultirati potpisivanjem kolektivnih ugovora za prosvjetne djelatnike, a Ministarstvo će i dalje kontinuirano pružati tehničku i stručnu podršku školama u Županiji Posavskoj, izvijestili su iz Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti