Više

  MUP Županije Posavske upozorava na opasnost oružja, streljiva ,eksplozivnih i rasprskavajućih sredstava

  Najčitanije

  Sektor uniformirane policije MUP-a Županije Posavske, u povodu nadolazećih blagdana, organizira tradicionalnu kampanju „Mir i dobro“ u razdoblju od 23. prosinca ove do 3. siječnja iduće godine.  Planom ove akcije konkretizirane su mjere i aktivnosti svih pojedinačnih sudionika, a njihove zadaće odnose se na svakodnevno upozorenje  na opasnost  od zloupotrebe oružja, streljiva ,eksplozivnih i rasprskavajućih sredstava . Iz MUP-a podsjećaju da je pravo korištenja  pirotehničkih sredstava II razreda samo u periodu između 26.12. ove, do 1. siječnja iduće godine. Upotrebe  pirotehnike za zabavu razreda II zabranjuje se  u zatvorenim  prostorijama i prostorima  gdje se okuplja veći broj osoba što čini odgovornim izvršitelje, a u slučajevima kada je prekršitelj maloljetna osoba odgovornost će snositi roditelji odnosno staratelji. Policija će uspostaviti i kontakt s  predstavnicima vjerskih zajednica u smislu upozorenja na opasnosti  korištenja pirotehnike.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti