Više

  Na VI. izvanrednoj sjednici Skupštine Županije Posavske usvojen Proračun Županije Posavske za 2017.g.

  Najčitanije

  Uz predsjedanje Jose Markovića jučer (09.01. 2017.) u Domaljevcu je održana VI. izvanredna sjednica Skupštine Županije Posavske na kojoj je usvojen najvažniji financijski dokument: Proračun Županije Posavske za 2017.g. koji je pojasnio predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić.

  U obrazloženju prijedloga Proračuna Županije Posavske za 2017.g.  predsjednik Vlade Županije Posavske Klaić je kazao kako se dokument ne razlikuje mnogo od predloženog Nacrta tog dokumenta koji je ranije predstavljen zastupnicima, te nije smatrao potrebnim detaljnije obrazloženje.-Prihodovna strana Proračun ŽP iznosi 39.962.940,00 KM i veća je za 0,37 % u odnosu na prošlogodišnji. Značajno je odstupanje od prihoda od neizravnih poreza blizu 800.000,00 KM manje u odnosu na prošlu godinu, što je učinjeno na preporuku federalnog Ministarstva financija. U Proračunu za ovu godinu značajno su povećani tekući grantovi s prošlogodišnjih 1.977.000,00 KM na 3.158.000,00 KM. Rashodovna strana je usklađena s prihodovnom. Suficit Proračuna iznosi 22.150,00 KM, no iako je simboličan iznos, pokazuje pozitivnu tendenciju kojom se kreće Proračun u posljednjih nekoliko godina, kazao je predsjednik Klaić i posebno naglasio povećanje iznosa predviđenog za grant Ministarstva branitelja sa 400.000,00 KM na milijun maraka. Poljoprivreda ostaje prioritet Županije Posavske kao i razvoj malog i srednjeg gospodarstva, naglasio je premijer Klaić.

  Usvojen je i prateći Zakon o izvršavanju Proračuna Županije Posavske za 2017.g. o kojem je pojašnjenje kazala ministrica financija Nada Ćulap. Prihvaćena je i Odluka o objedinjavanju proračunskih korisnika – Skupštine ŽP i Stručne službe Skupštine u jednog proračunskog korisnika „Skupština Županije Posavske“.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti