Više

  Nastavlja se projekt preventivnog pregleda branitelja u Županiji Posavskoj

  Najčitanije

  U rujnu mjesecu 2017. g. Ministarstvo branitelja započelo je provedbu projekta preventivnog pregleda branitelja. Nakon upućivanja javnog poziva za pregled prijavilo se 240 branitelja s područja tri općine Županije Posavske. Sklopljen je ugovor s Domovima zdravlja u Odžaku, Orašju i Domaljevcu, koji su prihvatili pod povoljnijim uvjetima izvršiti te preglede. U mjesecima koji su slijedili, izvršen je pregled 202 branitelja, dok se 38 njih nije odazvalo pozivu. Svim braniteljima koji su se odazvali pregledu, izdano je uvjerenje o izvršenom zdravstvenom pregledu. Oni, kod kojih se posumnjalo na postojanje nekih bolesti, upućeni su na daljnje pretrage ili liječenja. Projekt je uspješno okončan krajem ožujka 2018.

  –U ministarstvu smo zadovoljni projektom, ostvarenom suradnjom s Domovima zdravlja te Udrugama proisteklim iz Domovinskog rata, koje su pomogle u realizaciji projekta. Ministarstvo će nastaviti projekt preventivnog pregleda zdravstvenog stanja braniteljske populacije. Početkom svibnja mjeseca bit će raspisan novi javni poziv za tu svrhu. Na pregled će se moći javiti svi branitelji koji se nisu prijavili za pregled prošle jeseni. Uvjeti i način pozivanja branitelja, te pristupanja samom pregledu, bit će detaljnije definiran samim pozivom, izjavio je ministar branitelja u Vladi Županije Posavske Marijan Kopić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti