Više

  Nautička riječna tura pod imenom „Sava nas spaja“

  Najčitanije

  Pod motom „Sava sve nas spaja ” šestočlana posada “Nautičkog kluba Brčko distrikta BiH” krenula je na put dug 525 rkm prema rijeci Uni. Na tom su se putu zaustavili i u Orašju gdje ih je pozdravio ministar prometa, veza i zaštite okoliša u Vladi ŽP Anes Osmanović. Ministar je dao potporu takvoj, uz ostalo, i turističkoj promociji.

  -Ovakav pothvat predstavlja još jedan veliki korak ka revitalizaciji rijeke Save, njenih turističkih potencijala i prirodnih ljepota, jer je to još uvijek nedovoljno iskorišteni potencijal, uz ostale i u oblasti prometa, naglasio je ministar Osmanović.

  Iskusnu šestereočlanu riječnu ekipu nautičara avanturističku posadu predvodi iskusni kapetan Midhat Islamović Zumba. Istaknuo je da nautika kao grana turizma predstavlja generator razvoja u mnogim zemljama, ali da nažalost u BiH nije dovoljno razvijena. Povratak ekipe nautičara planiran je 16.6.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti