Obavijest Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike

Najčitanije

Krizni stožer Ministarstva zdravstva i socijalne politike na temelju mnogobrojnih upita ispred lokalnih mjesnih zajednica na području Županije Posavske o održavanju raznih tradicionalnih manifestacija, turnira i skupova obavještava sve stanovnike, a posebno predsjednike mjesnih zajednica o slijedećem:
Naredba Federalnog kriznog stožera broj: 01-33-4000/20 od 07.07.2020. godine je i dalje na snazi i vrijedi za cijelo područje Federacije BiH, pa tako i na područje Županije Posavske. U navedenoj Naredbi u točki 2. stoji:

Dozvoljeno je javno okupljanje ljudi na određenom prostoru pod slijedećim uvjetima:
Ne više od 100 ljudi u zatvorenom prostoru,
Ne više od 300 ljudi na ovorenom prostoru.

Sva okupljanja unutar navedenih ograničenja moraju se odvijati u prostoru koji omogućuje obveznu fizičku distancu od najmanje 2 metra između osoba – osim članova istog domaćinstva.
Za provođenje mjera na skupovima odgovorni su organizatori okupljanja. Organizator je dužan izvršiti prijavljivanje održavanja skupa sukladno propisima o javnom okupljanju, kao i Kriznom stožeru Ministarstva zdravstva i socijalne politike.
S obzirom na narušenu epidemiološku situaciju na području Županije Posavske molimo Vas da se pridržavate svih propisanih epidemioloških mjera i preporuka kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike.

MINISTAR I PREDSJEDNIK
KRIZNOG STOŽER
Damir Živković, dipl.oec.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti