Više

  Obavijest o stupanju na snagu Federalnog zakona o materijalnoj potpori obiteljima s djecom

  Najčitanije

  Parlament Federacije BiH je usvojio Zakon o materijalnoj potpori obiteljima s djecom („Službene novine Federacije BiH broj: 52/22), a njegova primjena počet će od 10. listopada 2022. godine. Zakonom je između ostalog utvrđeno i pravo na dječji dodatak koji iznosi 103 KM mjesečno po djetetu i traje do navršene 18. godine života djeteta. Jedan od uvjeta za ostvarivanje prava na dječji dodatak je da ukupni mjesečni prihodi po članu zajedničkog kućanstva ne prelaze iznos od 217 KM.
  Ukoliko korisnici ostvare pravo po ovome zakonu, neće moći ostvariti pravo po važećem županijskom Zakonu o doplatku za djecu.
  Zahtjevi za ostvarivanje prava na dječji dodatak podnose se centru za socijalni rad po mjestu prebivališta u Županiji Posavskoj.

  MINISTAR
  Damir Živković, mag.oec

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti