Više

  Obavijest o stupanju na snagu novog Pravilnika o registraciji vozila

  Najčitanije

  Obavještavaju se građani Županije Posavske da je na snagu stupio novi Pravilnik o registraciji vozila koji je važeći na području cijele Bosne i Hercegovine. Jedna od odredbi novog Pravilnika je i da „Ukoliko se zahtjev za produljenje registracije ne podnese u roku od 30 dana od dana isteka valjanosti registracije, vozilo se službenim putem odjavljuje…, a vlasnik vozila je dužan vratiti registarske pločice nadležnom tijelu u roku od 8 dana“. Ukoliko registarske pločice ne budu vraćene, za navedeni prekršaj, propisana je novčana kazna u iznosu od 50,00 do 250,00 KM u skladu sa Zakonom o osnovama sigurnosti prometa na cestama u Bosni i Hercegovini.
  Novina u odnosu na raniji Pravilnik o registraciji vozila je da nadležno tijelo više nije dužno donijeti Rješenje o odjavi vozila i dostaviti ga vlasniku, te se može dogoditi da je vozilo odjavljeno, a da vlasnik nije upoznat s tom činjenicom, kao niti s obvezom vraćanja registarskih pločica, priopćio je glasnogovornik MUP-a ŽP Zdenko Ćubel.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti