Više

  Obilježen Dan općine Odžak 8. veljače

  Najčitanije

  Općina Odžak prigodnim je sadržajima danas obilježila Dan Općine 8. veljače, datum kada je Odžak po Daytonu pripao području Federacije BiH i počeo proces povratka. Program je započeo polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred Spomen obilježja za poginule branitelje 102. HVO brigade Odžak, a nastavljen održavanjem svečane sjednice Općinskoga vijeća.

  Uz brojne goste na svečanoj sjednici Općinskog vijeća Odžak, uz ostale bili su prisutni predsjednik HNS-a i HDZ-a BiH dr. Dragan Čović, predsjedatelj Zastupničkog doma PS BIH Marinko Čavara, izaslanik predsjedateljice Vijeća ministara BiH Borjane Krišto Mato Lončar, predsjednica FBiH Lidija Bradara, potpredsjednika RS-a iz reda hrvatskog naroda Davor Pranjić, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske Zvonko Milas, predsjednik Skupštine Županije Posavske Blaž Župarić, zastupnici i ministri u Vladi gradonačelnici i načelnici iz susjedne RH.
  Prigodne riječi na svečanoj sjednici Općinskoga vijeća uputili su: Zlatko Mujkanović , predsjedatelj OV Odžak, načelnica općine Nada Ćulap i predsjednik HDZ-a i HNS-a BiH dr. Dragan Čović, počasni građanin Odžaka.-Zajedništvom gradimo novo vrijeme koje odgovara standardima onih kojima se mi želimo priključiti, Europske unije. Najviši standardi trebaju zaživjeti danas ovdje, a ne za 10 ili 20 godina kako bi naši mladi ljudi ostajali. Nema nijednoga razloga da se ljepše živi tamo preko Save, nego u našoj Posavini, našem Odžaku, Domaljevcu, Orašju. Osnova svega je da Odžak, ali i druga općina i grad, mogu očekivati potpunu pomoć Županijske, entitetske i razine Bosne i Hercegovine. Ono što me posebno dojmilo je jačanje zajedništva ovdje. Jednostavno, to je putokaz kako treba osmišljavati budućnost na ovim prostorima. Uvjeren sam da mi koji smo veća razina politike možemo napraviti konkretne dogovore da otvorimo vrata Europske unije na onoj administrativnoj razini. Mislim da Bosna i Hercegovina naša domovina, pripada tamo, kazao je predsjednik Čović danas u Odžaku.

  Tijekom sjednice dodijeljena su posebna općinska priznanja, a Povelju kao najveće priznanje Općine Odžak ove godine je dodijeljeno državnom tajniku Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske Zvonki Milasu – za istaknut doprinos u promoviranju općine, uložena sredstva u obnovi i izgradnji općine, te izgradnji cestovne infrastrukture na području općine Odžak.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti