Više

  Obljetnica utemeljenja 4. gardijske brigade HVO „Sinovi Posavine“

  Najčitanije

  U organizaciji 1. pješačke (gardijske) pukovnije Oružanih snaga BiH, svečano, primjereno i dostojanstveno, danas 10. listopada 2016. g. u vojarni „Sinovi Posavine“ u Bukovoj Gredi, održana je središnja svečanost obilježavanja 22. obljetnice utemeljenja 4. gardijske brigade HVO-a „Sinovi Posavine“. Organizirani sadržaji za obljetnicu odvijali su se u krugu vojarne uz nazočnost obitelji poginulihbranitelja, ratnih vojnih invalida, zapovjednika postrojbe, predstavnika Udruga izniklih iz Domovinskoga rata, umirovljenih djelatnika, predstavnika civilnih i vojnih struktura, crkve, prijatelja postrojbe. Uz ostale bili su nazočni načelnik stožera OS BiH, general-pukovnik Anto Jeleč te brigadni generali Ivica Jerkić, Marko Stojčić, Tomo Kolenda i drugi predstavnici OS BiH. Nazočni su bili ratni zapovjednici postrojbe: general bojnik Vlado Džoić, brigadni general Mato Bilonjić i brigadir Ivo Filipović kao i umirovljeni generali HVO-a: general zbora Stanko Sopta i general bojnik Đuro Matuzović. Svečanoj akademiji bili su nazočni uz ostale predstavnike institucija predsjednik Skupštine i Vlade Županije Posavske Joso Marković i Marijan Klaić kao i ministar branitelja Marijan Kopić.

  Sadržaji obilježavanja 22. obljetnice utemeljenja 4. gardijske brigade HVO-a „Sinovi Posavine“ započeli su polaganjem vijenaca ispred Spomen obilježja u znak vječnog sjećanja na poginule branitelje, pripadnike postrojbe 4. Gmtbr HVO „Sinovi Posavine“. Održana je i sveta misa za poginule branitelje, a potom otvorena Spomen soba u koju su pohranjena sva važna sjećanja na herojsku postrojbu.

  Svečana akademija održana je u vojničkom klubu. Prigodne riječi u znaku prisjećanja na herojski ratni put 4. Gmtbr HVO „Sinovi Posavine“, njenom sadašnjem ustroju i postignućima, te čestitkama za obljetnicu postrojbe uputili su: bojnik zapovjednik 3. Pješačke bojne 6. Pješačke brigade OS BiH bojnik Anto Klaić, ratni zapovjednik 4. Gardijske brigade HVO general Mato Bilonjić, zapovjednik 1. Pješačke gardijske pukovnije OS BiH brigadir Slaven Galić i načelnik Stožera OS BiH general pukovnik Anto Jeleč. Na kraju svečanog ceremonijala, koji je uveličao i Vojni orkestar Oružanih snaga BiH, zapovjednik Klaić je u znak zahvalnosti i pružanja potpore postrojbi, uručio zahvalnice načelniku općine Orašje Đuri Topiću i za gradonačelnika grada Brčko dr. Antu Domića.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti