Više

  Obljetnice obilježavanja utemeljenja postrojbi HVO u Posavini

  Najčitanije

  Od ožujka do svibnja brigade HVO-a koje su branile posavsko područje tijekom Domovinskoga rata, obilježavaju prigodnim sadržajima povijesne datume utemeljenja brigada. Izaslanstva polažu vijence i pale svijeće ispred Spomen obilježja podignuta u spomen na poginule branitelje.

  -Sjetiti se sa dubokim poštovanjem poginulih branitelja koji su živote položili u obranu i današnju slobodu, naša je sveta zadaća. Ne smije se dozvoliti zaboravljanje svih herojstava obrane tijekom Domovinskoga rata, a upravo su datumi uz utemeljenje postrojbi HVO na našem području povijesni datumi i vrijeme kada se prisjećamo na to teško vrijeme, ali i vrijeme puno plemenitosti i domoljublja. Poginuli branitelji su dali najveću žrtvu za današnju slobodu – svoje živote, branitelji su dijelovima svojega tijela branili slobodni prostor , stoga ne smijemo dozvoliti zaboravljanje herojstava Domovinskoga rata, naglasio je ministar branitelja Marijan Kopić u povodu obljetnica postrojbi.

   

  Povijesni datumi utemeljenja brigada HVO-a koje su branile Posavinu:

  03.03. —– 101.brigada HVO

  17.04. —– 102 brigada HVO

  25.03. —– 103 brigada HVO

  17.04. —– 104 brigada HVO

  09.04. —– 105 brigada HVO

  15.05. —– 106 brigada HVO

  09.06. —– 107 brigada HVO

  18.05. —– 108 brigada HVO

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti