Više

  Održana javna rasprava o izmjenama i dopunama federalnog Zakona o zaštiti od požara i vatrogastvu

  Najčitanije

  Predstavnici Federalne uprave civilne zaštite predvođeni Ramom Dautbašićem na održanoj Javnoj raspravi u Orašju prezentirali su izmjene i dopune federalnog Zakona o zaštiti od požara i vatrogastvu. Raspravu je pratilo 30-tak sudionika među kojima su bili predstavnici Civilne zaštite Županije Posavske predvođeni ravnateljem Ilijom Jezidžićem, predstavnici općinskih organizacija Civilne zaštite, vatrogasnih društava sa područja Županije Posavske, predstavnici mjesnih zajednica kao i organizacija Crvenoga križa.

  Predstavnici Federalne uprave civilne zaštite osvrnuli su se na najvažnije promjene u Zakonu, a nakon prezentacije otvorena je rasprava. Najčešće su postavljana pitanja vezano za pitanje financiranja vatrogastva i statusa dragovoljnog vatrogastva. Zaključeno je da svoje sugestije, prijedloge i komentare na nacrt Zakona, svi stanovnici mogu podnijeti i službeno poslati putem općinskih, županijske civilne zaštite, ili putem obrazaca dostupnih na službenoj web stranici Federalne uprave civilne zaštite. Federalna uprava civilne zaštite, sukladno zaključcima oba doma Parlamenta Federacije BiH koji su prihvatili nacrt Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zaštiti od požara i vatrogastvu Federacije BiH, provodi ovu Javnu raspravu širom Federacije u trajanju od 90 dana.

  Svi zainteresirani mogu svoje primjedbe i sugestije dostaviti na: e-mail: fucz@fucz.gov.ba

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti