Više

  Održana Javna rasprava o Nacrtu Zakona o imovini ŽP

  Najčitanije

  Javna rasprava o Nacrtu Zakona o imovini Županije Posavske održana je danas (28.6.) u zgradi Skupštine ŽP u Domaljevcu. Zakon o imovini Županije Posavske predstavili su Pero Radić, ministar pravosuđa i uprave ŽP i Marko Dujak, pomoćnik ministra u ministarstvu pravosuđa i uprave. U javnoj raspravi sudjelovao je Blaž Župarić, predsjednik Skupštine ŽP sa zastupnicima i suradnicima te predstavnici županijskog pravobraniteljstva.
  -Imajući u vidu ustavom zajamčenu nadležnost ukazala se potreba za uređivanjem pitanja upravljanja i raspolaganja imovinom Županije Posavske jer na razini Županije Posavske ne postoji zakonski propis koji regulira ovo područje. Zakonom o imovini Županije Posavske definiraju se planovi upravljanja i raspolaganja, kao i postupci redovnog raspolaganja, neposredne pogodbe i neposredne zamjene nekretnina, također uređuje se i jedinstvena evidencija imovine, nepokretnih i pokretnih stvari koje služe za obavljanje funkcije institucija i tijela Županije. Ovakvim zakonskim rješenjem koje je usklađeno s mišljenjem Ureda visokog predstavnika uredit će se područje za koje dosad nije postojao zakonski propis, što će doprinijeti očuvanju vladavine prava i zaštiti imovinskih interesa Županije Posavske, izjavio je ministar Pero Radić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti