Više

  Održana Javna rasprava o Nacrtu Zakona o plaćama i naknadama u tijelima vlasti ŽP

  Najčitanije

  U dvorani Skupštine Županije Posavske u Domaljevcu danas (23.3.) održana je Javna rasprava o Nacrtu Zakona o plaćama i naknadama u tijelima vlasti Županije Posavske koju je temeljem Zaključka Skupštine Županije Posavske, uputilo Ministarstvo pravosuđa i uprave Županije Posavske. Zakon o plaćama i naknadama u tijelima vlasti Županije Posavske prezentirao je Mirsad Ahmetović, ministar pravosuđa i uprave u Vladi Županije Posavske, Marko Dujak, tajnik ministra i Darija Ilić, upravna inspektorica pri Ministarstvu pravosuđa i uprave Županije Posavske.

  Javnoj raspravi nazočio je veći broj sudionika. Među ostalim sudionicima nazočili su i Danijel Dominković, predsjednik Sindikalne organizacije uposlenih u tijelima državne službe Županije Posavske, Berislav Živković, predsjednik Županijskog saveza sindikata Županije Posavske i Robert Bogdan, predsjednik Sindikata pravosuđa Županije Posavske te predstavnici Grada Orašje, koji su zajedno s ostalim sudionicima iznijeli svoje primjedbe i sugestije na Nacrt Zakona. Također, Ministarstvo pravosuđa i uprave Županije Posavske zaprimilo je nekolicinu primjedbi i sugestija putem e-mail-a od zainteresiranih osoba koje su bile spriječene nazočiti javnoj raspravi.

  U Županiji Posavskoj trenutno su na snazi Zakon o državnim službenicima u tijelima državne službe u Županiji Posavskoj („Narodne novine Županije Posavske“ broj: 7/10 i 5/11) i Zakon o namještenicima u tijelima državne službe u Županiji Posavskoj ( „Narodne novine Županije Posavske“ broj: 7/10 i 5/11 ) kojima se reguliraju plaće i naknade, Uredba o naknadama i drugim materijalnim pravima koja nemaju karakter plaće („Narodne novine Županije Posavske“ broj:11/14, 7/15, 16/19, 11/20 i 17/20), Odluka o utvrđivanju platnih razreda i koeficijenata za plaće rukovodećih i ostalih državnih službenika u županijskim organima državne službe („Narodne novine Županije Posavske“ broj: 8/07, 1/08, 11/12 i 11/14), Odluka o utvrđivanju platnih razreda i koeficijenata za plaće namještenika u županijskim organima državne službe („Narodne novine Županije Posavske“ broj: 8/07 i 9/07), Odluka o utvrđivanju koeficijenata za plaće dužnosnika koje bira, imenuje, odobrava imenovanje ili daje suglasnost na imenovanje Skupština Županije Posavske („Narodne novine Županije Posavske“ broj: 2/05, 9/07 i 3/15) čija je dosadašnja primjena ukazala na postojanje određenih manjkavosti i nejasnoća pojedinih zakonskih odredbi, koje je neophodno ukloniti ili regulirati kako bi se uredila predmetna oblast.

  Slijedom navedenog Ministarstvo pravosuđa i uprave Županije Posavske pristupilo je izradi novog Zakona o plaćama i naknadama u tijelima vlasti Županije Posavske. Javna rasprava bila je konstruktivna uz kvalitetne prijedloge i sugestije koji će se uzeti u razmatranje, naglasio je Mirsad Ahmetović ministar pravosuđa i uprave u Vladi Županije Posavske, izvijestili su iz Ministarstva pravosuđa i uprave ŽP.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti