Više

  Održana javna rasprava o Nacrtu Zakona o porodnim naknadama zaposlenim majkama u Županiji Posavskoj

  Najčitanije

  Ministarstvo zdravstva, rada i socijalne politike Županiji Posavskoj održalo je u petak (02.09.2016.g.) u dvorani Skuptštine ŽP u Domaljevcu javnu raspravu o Nacrtu Zakona o porodnim naknadama zaposlenim majkama u Županiji Posavskoj. Tijekom rasprave iznesen je podatak da u zadnjih godinu dana oko 30-50 osoba imaju pristup pravu po kojem Županija Posavska uredno refundira porodiljske naknade u iznosu 80% od njihove plaće koju su ostvarivale do odlaska na porodni dopust. Omjer broja porodilja iz privatnog i javnog sektora koje ostvaruju prava, je gotovo izjednačen. Ukupni proračunski iznos za ovu namjenu kretat će se na godinu dana od 300.000,00-350.000,00 KM. Primjedbe, prijedloge i sugestije građani mogu dostaviti Ministarstvu zdravstva, rada i socijalne politike do 07.09.2016.godine.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti