Više

  Održana javna rasprava o Nacrtu zakona o unutarnjim poslovima ŽP

  Najčitanije

  U dvorani Skupštine Županije Posavske danas (01.09.2021.) je održana javna rasprava o Nacrtu zakona o unutarnjim poslovima Županije Posavske. Na javnoj raspravi su nazočili ministar unutarnjih poslova Željko Nedić sa suradnicima Mandicom Jurić i Matom Miškovićem, te predsjednik Skupštine Županije Posavske Blaž Župarić i suradnici.
  -Danas je održana zakazana javna rasprava o Nacrtu zakona o unutarnjim poslovima Županije Posavske. Aktualni zakon o unutarnjim poslovima Županije Posavske je donesen 1996. godine, od tad je pretrpio osam izmjena i dopuna što je samo po sebi jedan valjan razlog da se pristupi izradi novog. Dakle, prošla je zakonska proceduru tako da smo još uvijek u periodu javne rasprave koja traje 60 dana. Neki od ključnih razloga za donošenje ovog zakona su da ti da određene oblasti u aktualnom zakonu nisu bile dovoljno precizno definirane. Prvenstveno se to odnosi na oblast kojom se reguliraju poslovi, ovlasti i imenovanja policijskog komesara, neovisnog odbora za izbor i reviziju, urede za pritužbe javnosti. S druge strane imali smo određene oblasti u zakonu koje su precizirane, rekao bih, nepotrebno jer su iste preciznije određene u Zakonu o policijskim službenicima, a odnose se upravo na policijske službenike i njihove ovlasti. Zakon je radilo tročlano povjerenstvo sastavljeno od stručnjaka pravne i kriminalističke struke odnosno policijskih i državnih službenika iz Ministarstva. Ja vjerujem da bi u roku od mjesec dana po završetku ove Javne rasprave povjerenstvo moglo izraditi prijedlog koji će biti prezentiran na Skupštini i vjerujem da ćemo da ćemo dobiti jedan novi, moderan zakon koji će biti u skladu sa ovim današnjim vremenima i potrebama Županije Posavske, rekao je ministar unutarnjih poslova ŽP Željko Nedić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti