Više

  Održana obuka „Učenje u poučavanju“ za učitelje razredne nastave iz Županije Posavske

  Najčitanije

  U organizaciji  Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske održan je prvi dio obuke „Učenje u poučavanju“ za učitelje razredne nastave osnovnih škola ŽP. Obuka  se odvijala u osnovnim školama iz ŽP uz a sudjelovanje stotinjak  učitelja. Prvi dio obuke za područje općine Orašje i Domaljevac proveden je u dvije grupe. Za prvu grupu (osnovne škole iz Orašja, Donje Mahale, Vidovica i Domaljevca) obuka je bila organizirana 19., 20. i 21.lipnja, a druga grupa (osnovne škole iz Boka i Tolise) 22., 23. i 26.lipnja. Za područje općine Odžak prvi dio obuke održan  je 27., 28. i 29.lipnja 2017.godine.

  Obuka je bila podijeljena u 6 modula i to:

  • razvoj učeničkih kompetencija
  • strategije smislenog učenja i poučavanja
  • razvoj kritičkog mišljenja („pametna pitanja“ i „pametni zadaci“)
  • socio-emocionalni razvoj
  • projektna nastava
  • praćenje i ocjenjivanje učenika

  Drugi dio obuke planiran je u kolovozu i realizirali bi se moduli 4, 5 i 6.
  Osnovni ciljevi obuke bili su: osnaživanje učitelja/ica za primjenu metoda i strategija kojima se potiče razvoj životnih vještina kod djece, unapređenje procesa učenja i poučavanja te uključivanje ishoda vezanih za razvoj životnih vještina, poticanje učitelja/ica na primjenu „pametnih pitanja“ i „pametnih zadataka“  kojima se razvija  kritičko mišljenje, razvijanje kompetencija upravljanja razredom (primjena metoda koje koristimo za organiziranje aktivnosti u učionici, podučavanje, fizičku strukturu i ostale oblasti kako bismo efikasno koristili vrijeme, stvorili ugodno i produktivno okruženje za učenje i minimizirali probleme sa ponašanjem i svako drugo ometanje procesa učenja, usmjeravanje učitelja/ica na integrirano poučavanje  kroz kreiranje projektne nastave, upoznavanje načela elemenata i načina socio – emocionalnog razvoja  učenika rane školske dobi, omogućavanje uvida veze teorije i prakse, ističu iz Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Vlade Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti