Održana prezentacija školskih razvojnih planova

Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske uz potporu Misija OSCE-a u Bosni i Hercegovini jučer (29.11.2017.) u Srednjoj strukovnoj školi u Orašju organiziralo je prezentacije školskih razvojnih planova za sve predškolske i školske ustanove na području ŽP. Prezentacije su održane i (28.11.2017.) u Odžaku. Članovi školskih razvojnih timova predstavili su razvojne planove, izrađene sukladno metodologiji Indeksa inkluzivnosti, predstavnicima predškolskih ustanova i škola, lokalnih vlasti, centara za socijalni rad, policije, zdravstvenih ustanova i nevladinih organizacija, kako bi se osiguralo sudjelovanje svih relevantnih institucija u realizaciji identificiranih prioriteta.

-Naše su škole dale veliki doprinos u razvoju indeksa inkluzivnosti, to su ozbiljno shvatili, napravili mnogo posla i veliki pomak u radu svojih škola. Ovo je bila realizacija zacrtanog plana s početka godine. Sad to primjenjuju u praksi. Očekujem da ćemo internu evaluaciju provedenih aktivnosti završiti do kraja godine i krenuti ponovo u ciklus primjene indeksa inkluzivnosti, istaknula je Nada Dujković pomoćnica ministra prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske.

-Cilj ove prezentacije je međusobna razmjena prezentacija školskih razvojnih planova, ali isto tako i široj javnosti pokazati dobar rad koji su škole obavljale 18 mjeseci. Razmjena iskustava je dobra prilika da se vidi na koji način se može dalje raditi skupa, sve u korist i dobrobit učenika, rekao je Nihad Mešić službenik za obrazovanje u Misiji OSCE-a u BiH.

Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa Posavske županije i Misija OSCE-a u BiH u svibnju 2016. godine potpisali su Memorandum o razumijevanju o uvođenju Indeksa inkluzivnosti u svim obrazovnim ustanovama, s ciljem unaprjeđenja kvalitete obrazovanja sve djece sukladno njihovim mogućnostima.