Više

  Održano 22. županijsko natjecanje u šahu za osnovce

  Najčitanije

  Ekipno 22. natjecanje učenika osnovnih škola Županije Posavske u šahu održano je u OŠ Antuna Gustava Matoša u Vidovicama. Ministarstvo prosvjete znanosti, kulture i sporta ŽP organiziralo je natjecanje, a sudjelovali su učenici iz svih 7 sedam osnovnih škola.

  Svaka ekipa škole nastupila je na četiri šahovske ploče od kojih je po propozicijama na jednoj ploči morala biti djevojčica. Natjecanje se igralo po Bergerovom sustavu u sedam kola s tempom igre od deset minuta po igraču, uz dodatak pet sekundi za svaki odigrani potez. Važila su FIDE pravila za ubrzani šah.
  Natjecanje je sudio Vjekoslav Živković, internacionalni majstor, državni sudac i FIDE trener. Šahovski klub Orašje osigurao je potrebne šahovske figure i elektronske satove. Za tri prvoplasirane ekipe u ukupnom plasmanu Osnovna škola Antuna Gustava Matoša Vidovice osigurala je nagrade (pehare, medalje i diplome), a za ostale ekipe zahvalnice za sudjelovanje. Osigurane su i diplome za najbolje igrače natjecanja po pločama.

  Najuspješnije ekipe su:
  1. OŠ fra Ilije Starčevića Tolisa
  2. OŠ Antuna Gustava Matoša Vidovice
  3. OŠ Vladimira Nazora Odžak

  Najuspješniji učenici po pločama na 22. ekipnom natjecanju u šahu su:
  1. ploča – Dominik Oršolić (100% učinak), OŠ fra Ilije Starčevića Tolisa
  2. ploča – Lukas Dominković (100% učinak), OŠ fra Ilije Starčevića Tolisa
  3. ploča – Hrvoje Doknjaš (100% učinak), OŠ Antuna Gustava Matoša Vidovice
  4. ploča – Marko Tomašević (83, 3% učinak), OŠ Antuna Gustava Matoša Vidovice.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti