Više

  Okrugli stol: Domovinski rat u Bosanskoj Posavini – oraško bojište 1992. – 1995.

  Najčitanije

  Ministarstvo branitelja Vlade Županije Posavske i Udruge proistekle iz Domovinskog rata općine Orašje organiziraju održavanje okruglog stola na temu: Domovinski rat u Bosanskoj Posavini – oraško bojište 1992. – 1995.

  Na skupu će govoriti :

  • dr. sc. Davor Marijan, Hrvatski institut za povijest – Zagreb, tema izlaganja: Rat u Bosanskoj Posavini 1992.
  • dr. sc. Tado Oršolić, Zavod za povijesne znanosti HAZU u Zadru, tema izlaganja: Obrambeni rat na oraško-šamačko-domaljevačkom području 1992.-1995.
  • Zvonko Baotić, prof., zapovjednik 106. domobranske pukovnije, tema izlaganja: 106. brigada/pukovnija HVO 1992.-1995.
  • dr. sc. Ante Nazor, HMDCDR – Zagreb, tema izlaganja: Arhivsko gradivo HVO iz Domovinskog rata u Hrvatskom-memorijalno dokumentacijskom centru Domovinskog rata

  Nezaobilazna tema okruglog stola bit će i aktualna uhićenja branitelja HVO, tvrde organizatori. Okrugli stol održat će se  u amfiteatra Školskog Centra fra Martina Nedića u Orašju 24.11.2016.g. (četvrtak) sa početkom od 18,00 sati. Poziv je otvoren za sve zainteresirane za praćenje ovoga skupa i najavljene teme.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti