Više

  Omogućeno upućivanje pacijenata iz Županije Posavske u KBC Osijek

  Najčitanije

  Hrvatski zavod zdravstvenog osiguranja potpisao je dokument kojim je ponovno omogućeno upućivanje pacijenata iz Županije Posavske u Klinički bolnički centar Osijek. -Rješavanje ovoga problema započelo je dolaskom premijera Vlade RH Andreja Plenkovića u Orašje kada je otvorio filmski festival u Orašju. Naravno da sam tada premijera zamolio za pomoć u rješavanju naših prioriteta, među kojima  sam naglasio i deblokiranje upućivanja pacijenata prema Osijeku. Stupio sam u kontakt sa liječnicima koji su porijeklom iz ovoga kraja, dr. Vlatkom Kopićem i dr. Želimirom Orkićem,  i doista sam zadovoljan što je tako brzo došlo do realiziranja obećanja, kazao je predsjednik Klaić u povodu donošenja značajne odluke iz oblasti zdravstva.

  Tim je povodom desetak liječnika KBC Osijek predvođenih zamjenikom ravnatelja i saborskim zastupnikom (HDZ) dr. Vlatkom Kopićem  posjetilo Županijsku bolnicu u Orašju, Školski centra fra Martina i Centar studiranja u Orašju, te franjevački samostan u Tolisi. U izaslanstvu su uz liječnike bili i rektor Sveučilišta u Osijeku Vlado Guberac i dekan Poljoprivrednog fakulteta prof. dr. Krunoslav Zmaić. Ministar zdravstva, rada i socijalne politike Damir Živković nazočio je radnom posjetu liječnika iz Osijeka.-Mi koji dolazimo iz Slavonije, a imamo podrijetlo iz Bosanske Posavine želimo vratiti dug ovome kraju sa djelatnostima i svojim stručnostima. Želimo pokazati da smo spremni pomoći ovome kraju gdje god da mi jesmo, kazao nam je saborski zastupnik dr. Kopić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti