Više

  Osposobljavanje mladih u voćarskoj proizvodnji

  Najčitanije

  Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske u okviru Granta poljoprivrede zadnjih godina redovita sufinancira i projekte koje su od značaja za Županiju Posavsku iz oblasti poljoprivrede. U 2021. godine su ušli u partnerski projekat „Iuvenes Fructus“ – Neformalno stručno usavršavanje u poljoprivrednom sektoru za mlade iz sjeverne Bosne sa Nadbiskupijskim centrom za pastoral mladih Ivan Pavao II iz Sarajeva na čelu sa ravnateljem prof.dr. Šimom Maršićem. Sudjelovanjem u tom projektu nastoji se animirati mlađe populaciju s područja Županije Posavske kako bi se kroz teoriju ali i praksu približila praktičnoj poljoprivredi na terenu. Cilj projekta je doprinijeti osposobljavanju mlade populacije za rad u poljoprivredi u voćarskoj proizvodnji. U projekt se Ministarstvo uključilo 2021. godine i Memorandumom o suradnji se obvezalo da će financijski prepoznati mlade polaznike ovog projekta s prostora naše Županije. Radi se o jednogodišnjem programu edukacije u voćarstvu te su kroz teorijsku i praktičnu nastavu prošli edukaciju i stekli preduvjete da uđu u ovu proizvodnju i da nastave sa nadogradnjom svojih stečenih znanja koji su dobili kroz ovaj ciklus jednogodišnje obuke kroz nastavu teorije a posebno prakse koja je vrlo bitna u poljoprivrednoj proizvodnji.

  Ugovor o sufinanciranju projekta „Iuvenes Fructus“ – Neformalno stručno usavršavanje u poljoprivrednom sektoru za mlade iz sjeverne Bosne odnosno mlade s područja naše Županije ovo Ministarstvo je potpisalo sa četiri polaznika koji su ispunili svoje obveze propisane ovim projektom i to Katarinom Lukačević iz Kopanica, Ivom Bilušić iz Potočana, Ivanom Lukačevićem iz Kopanica i Stjepanom Lukačevićem također iz Kopanica. Uz ministra poljoprivrede istom su nazočile i voditeljice projekta Manda Oršolić ispred resornog Ministarstva i Amanda Đogaš ispred Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih Ivan Pavao II., izvijestili su iz Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva ŽP.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti