Više

  Otvoreni jubilarni 20. Dani hrvatskog filma u Orašju

  Najčitanije

  ORAŠJE- Filmski festival „Dani hrvatskog filma“ počeo je u subotu 05. rujna u Orašju. Na festivalu će se prikazati najuspješnija ostvarnja jednogodišnje hrvatske filmske produkcije, te filmovi iz produkcije BiH, Slovenije i Srbije. Filmom Branka Schmidta „Imena višnje“ otvoreni su jubilarni 20.Dani hrvatskog filma.

  Ove godine publici u oraškoj kino dvorani poklonili su se: Jelena Perčin, Milutin Karadžić, Anja Šovagović Despot, Šemsudin Gegić, Dražen Ferenčina, Ankica Dobrić, Nives Ivanković, Josipa Oršolić, Filip Šovagović, Armin Omerović, Slaven Knezović, Sandra Lončarić-Tankosić, Petra Težak i Nataša Janjić. Otvorenju su nazočili ministri u Vladi Županije Posavske na čelu sa predsjednikom Vlade Marijanom Klaićem, zastupnici svih razina vlasti, predstavnici institucija, udruga, te djelatnici iz filmske industrije, osobe iz javnog života, kulture i sporta.
  Publici su se obratili Nives Antoljak, predstavnica Hrvatske matice iseljenika, AntunVrdoljak, izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović, visoke pokroviteljice, Zora Dujmović, ministrica kulture i športa u Vladi Federacije BiH, Sanja Bazina, izaslanica predsjedatelja predsjedništva BiH dr.Dragana Čovića, visokog pokrovitelja festivala, a načelnik općine Orašje, Đuro Topić je otvorio festival.
  „Zlatni dukat“, nagradu za životno djelo i doprinos razvoju hrvatskog filma primili su redatelji Branko Schmidt i Lukas Nola, a dodjeljena je nagrada i gospodarstveniku Dragi Živkoviću koji 20 godina pomaže manifestaciji.Preostali filmovi koji će se prikazati na festivalu su:
  07.09.2015.g. „TAKVA SU PRAVILA“ Ognjen Sviličić,
  08.09.2015.g. „INFERNO“ Vinko Möderndorfer,
  09.09.2015.g. „ZAGREBAČKE PRIČE vol 3“ grupa redatelja: Ivan Salaja, Pero Orešković, Matija Vukšić, Vlatka Vorkapić, Danilo Šerbedžija, Radislav Jovanov-Gonza,
  10.09.2015.g. „NIČIJE DIJETE“ Vuk Ršumović,
  11.09.2015.g. „STUPICA NEVIDLJIVOG DJETETA“ Šemsudin Gegić,
  12.09.2015.g. „GORČILO“ Milan Karadžić.
  Sve projekcije prikazivat će se u kino dvorani Orašje s početkom u 20,00 sati. Ulaz je slobodan.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti