“Plavi Kit“ priopćenje za javnost

Najčitanije

Obzirom da smo utvrdili da je u posljednje vrijeme Internet igrica „Plavi kit“ pristigla i na naše područje smatramo za primjereno da Vas izvijestimo da je igrica osmišljena da privuče pažnju raznim izazovima koji uključuju i akte samoozljeđivanja, a u najvišem stadijumu i samoubistva.
Činjenica je da većina roditelja ,staratelja iako je to nezakonito „prećutno odobravaju“ da im djeca imaju profile a da pri tome ne obrate pozornost na način , sadržaj i vrijeme provedeno u toj komunikaciji.
Apeliramo roditeljima,prosvjetnim radnicima koji su u mogućnosti da pojačaju nadzor nad djecom ,mladima u oblasti korištenja društvenih mreža kako isti ne bi bili žrtve ove i sličnih opasnih igrica.
Policija MUP-a ŽP će u suradnji sa svim drugim policijskim agencijama u BiH,nadležnim tužilaštvima i sudovima, poduzeti sve mjere i radnje u okviru svojih nadležnosti kako bi zaštitili djecu, mlade od opasnosti koje im prijete na društvenim mrežama a koje širi i ova opasna igrica.

GLASNOGOVORNIK
Josip Dominković
Mag.Ing.promet

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti