Više

  Pod sloganom “Da se ne zaboravi” obilježeni datumi iz Domovinskoga rata

  Najčitanije

  Pod sloganom „Da se ne zaboravi“ u Matićima i Vidovicama prigodnim su sadržajima obilježeni povijesni datumi iz Domovinskoga rata prije svega u znaku sjećanja na poginule branitelje i civile. Održane su mise zadušnice za poginule, položeni su vijenci i zapaljene svijeće uz Spomen obilježja. Uz brojna izaslanstva bili su i predstavnici županijskih institucija koje su u Matićima predvodili predsjednik Skupštine i Vlade Županije Posavske Blaž Župarić i Đuro Topić. Ministar branitelja Ilija Mišković otvorio je u Matićima i Spomen sobu za poginule branitelje.

  -Najveća žrtva koja se može dati za obranu jeste položiti svoj život ili dio tijela kako su to činili posavski branitelji pokazujući herojstva koja i po analizama vojnih analitičara nisu zabilježena u analima ratovanja zbog takve srčanosti, nesebičnosti i praktično borbe za svaku kuću i metar ovoga prostora. Takvu žrtvu nikada nećemo zaboraviti, a u ovakvim prigodama obljetnica postrojbi HVO-a u Posavini iznova ćemo se prisjećati s dužnim pijetetom, izjavio je ministar branitelja u Županiji Posavskoj Ilija Mišković u povodu sadržaja obljetnica Domovinskoga rata upriličenih u Matićima i Vidovicama.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti