Više

  Posjeta Ministarstvu prosvjete, znanosti, kulture i športa Vlade Županije Posavske

  Najčitanije

  Ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa Mario Pejić danas je u uredu ministarstva primio Isaaca C. Fergusona, predstavnika organizacije Crkve Isusa Krista svetaca posljednjih dana (Mormonska crkva) u Salt Lake City. Prema riječima g-dina Fergusaona, ta je organizacija tijekom posljednjih pet godina pomagala u BiH u aktivnostima vezanim za rani pregled vida djece u predškolskom i školskom uzrastu u Tuzlanskom kantonu (2012.g.), Sarajevu (2014.g.) prošle i ove godine projekt implementiraju u Zeničko-dobojskom kantonu, a očekivanja su iduće školske godine implementirati u Srednjebosanskom kantonu, Županiji Posavskoj i Brčko Distriktu.


  -Danas smo posjetili ministra Pejića vezano za mogućnosti implementacije projekta u Županiji Posavskoj. Planiramo na jesen potpisivanje sporazuma vezanog za implementaciju projekta. Naša organizacija osigurava tehničku pomoć kod provođenja aktivnosti ranog pregleda vida kod školaraca, osiguravanjem materijala i za edukaciju osoba u školama. Također, blisko radimo sa Zavodom za javno zdravstvo vodeći računa o statističkim podacima, a cilj je da se vremenom postigne nacionalna baza podataka vezane za skrining vida školske i predškolske djece. Ministar Pejić je napomenuo kako je razgovor vođen i u smjeru pomoći te organizacije za Oftalmološko odjeljenje Županijske bolnice u Orašju sa opremom potrebnom za pregled vida.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti