Više

  Posjeta predsjednika Topića i ministra Živkovića Županijskoj bolnici u Orašju

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić i ministar zdravstva i socijalne politike Damir Živković nakon zasjedanja Vlade ŽP posjetili su danas ( 22. 04.) Županijsku bolnicu u Orašju. Radni sastanak je održan u uredu ravnatelja Županijske bolnice Orašje prim.dr.med. Perice Jelečevića.

  -Danas smo obišli Županijsku bolnicu u Orašju prvenstveno u cilju sagledavanja stanja, prije svega zbog povećanog broja Covid pacijenata. Informirani smo od strane ravnatelja bolnice dr. Jelečevića i njegovih suradnika, liječnika i djelatnika koji izravno rade sa pacijentima da se stanje komplicira, odnosno da se povećava broj pacijenata koji se liječe od koronavirusa, a danas ih je na odjelu 20. Nažalost četiri pacijenta su jučer preminula, a priliv pacijenata se i dalje povećava. Dali smo potporu radu bolnice i ujedno se zahvalili za zalaganje zdravstvenih djelatnika. Nažalost mi sa svoje strane nismo kao zajednica dovoljno odgovorni da im olakšavamo posao, nego svojim ponašanjem i nepridržavanjem osnovnih mjera pomažemo širenju virusa. Apeliram još jednom na savjest svih nas i da se u narednim danima primjereno trenutku u kojem živimo maksimalno odgovorno ponašamo kada je u pitanju pridržavanje epidemioloških mjera, čime ne štitimo samo svoje već i zdravlje drugih osoba. Time ćemo ujedno i olakšati posao zdravstvenim djelatnicima koji su doista na izmaku snaga u Županijskoj bolnici. S naše strane pomoći ćemo Bolnici u nabavci dodatnih lijekova, prvenstveno raznih antibiotika, ali isto tako dodatno stimulirati djelatnike bolnice koji rade na Covid odjelu kako bi se i na takav način zahvalili u ovoj fazi zajedničke borbe sa koronavirusom, izjavio je predsjednik Vlade Đuro Topić nakon posjete Županijskoj bolnici u Orašju.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti