Više

  Potpisan Granski kolektivni ugovor sa Sindikatom policijskih službenika MUP-a ŽP

  Najčitanije

  Jučer je nakon dugotrajnih pregovora potpisan Granski kolektivni ugovor između Vlade Županije Posavske i Sindikata policijskih službenika u MUP-u ŽP. Predstavnici obje pregovaračke strane izrazili su zadovoljstvo uspješno završenim zahtjevnim i složenim pregovorima. Potpise na ugovor stavili su u ime Vlade ministar MUP-a Meho Delić i u ime sindikata Josip Dominković. –Želim naglasiti da se pregovorima može sve postići. Putem pregovora, suradnje i razumijevanja došli smo do konačnog cilja i potpisa. Sretan sam da sam mogao pomoći svojim kolegama i što sam dao doprinos Vladi ŽP da se potpiše ovaj ugovor, istaknuo je ministar Meho Delić. Glasnogovornik MUP-a Josip Dominković, predstavnik Sindikata policijskih službenika, zahvalio se također svima koji su sudjelovali u uspješno završenim pregovorima, Pregovaračkim timovima i predsjedniku Vlade ŽP Marijanu Klaiću.

  Predsjednik Vlade ŽP Marijan Klaić u povodu potpisivanja Granskog kolektivnog ugovora je izjavio:

  -Izražavam zadovoljstvo što je poslije višemjesečnih pregovora između Povjerenstva Vlade Županije Posavske i predstavnika Sindikata policijskih službenika Županije Posavske, potpisan Granski kolektivni ugovor sa Sindikatom policijskih službenika ŽP. Granski kolektivni ugovor je potpisan na rok od 18 mjeseci. Moram istaknuti da su pregovori bili zahtjevni i složeni, ali obostrano korektni uz uvažavanje partnerskog odnosa u pregovorima. Želim se zahvaliti predstavnicima Sindikata policijskih službenika Županije Posavske na uloženom naporu i prihvaćanju kompromisa koji je rezultirao potpisivanjem Granskog kolektivnog ugovopra. Vlada ŽP je svjesna da plaće policijskih službenika nisu na toj razini da bi policijski službenici bili u potpunosti zadovoljni, međutim, trebaju imati u vidu da Vlada Županije Posavske vodi brigu o plaćama svih proračunskih korisnika. O tome govori činjenica da su tijekom prošle i ove godine plaće povećane za 10 %. Pored toga vodimo odgovornu financijsku politiku izvršavajući na vrijeme sve obveze koje se zahtijevaju od Proračuna. Također želim istaknuti da je Granski kolektivni ugovor sa državnim službenicima i namještenicima ŽP potpisan u prosincu 2016.g. U tijeku su pregovori vladinih povjerenstava sa predstavnicima Sindikata školstva oko prijedloga Granskog kolektivnog ugovora osnovnog i srednjoškolskog obrazovanja, i sa Sindikatom zdravstva oko prijedloga GKU za zdravstvo ŽP. Pregovori su također zahtjevni i uz partnerski odnos. Očekujem brz završetak pregovora na obostrano zadovoljstvo, kada je u pitanju školstvo, dok su pregovori sa predstavnicima Sindikata zdravstva za sada bez vidnog napretka, izjavio je predsjednik Vlade Klaić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti