Više

  Potpisan Sporazum o suradnji

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske u Orašju danas (22.10.) potpisan je Sporazum o suradnji između Instituta za migracije i narodnosti Zagreb koji zastupa ravnateljica dr.sc. Marina Perić-Kaselj i Vlade Županije Posavske koju zastupa predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić.

  Sporazumom se utvrđuje suradnja u području realizacije znanstvenih istraživanja i transfera znanja prema prostoru Županije Posavske s posebnom pažnjom na širi prostor Bosanske Posavine na kojem Hrvati žive u oba bosanskohercegovačka entiteta i Brčko Distriktu, a u svrhu istraživanja kulturno-povijesnoga identiteta, migracijskih kretanja, prekogranične suradnje između Republike Hrvatske i Bosne i Hercegovine te susjednim zemljama (Republika Srbija/AP Vojvodina, Republika Mađarska) kao i održivoga razvoja u cilju jačanja svih kapaciteta lokalne uprave i samouprava na prostoru Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti