Više

  Potpisan ugovor o redovitom održavanju novih 26,14 km regionalnih cesta u Županiji Posavskoj

  Najčitanije

  U Vladi Županije Posavske u Orašju danas (23.06.2022.g.) potpisan je Ugovor o redovitom održavanju novih 26,14 kilometara regionalnih cesta u Županiji Posavskoj za period 01.07.2022. – 31.12.2022. godine.
  Nakon okončanja otvorenog postupka javne nabavke sukladno Zakonu o javnim nabavkama u BiH, te odabira najpovoljnijeg ponuđača, potpise na ugovor stavili su ministar prometa, veza i zaštite okoliša Anes Osmanović i direktor „Ceste“ d.d. Mostar Branko Bago.
  Temeljem Odluke o kategorizaciji lokalnih cesta u regionalne ceste na teritoriju Županije Posavske Vlade Federacije Bosne i Hercegovine („Službene novine FBiH“, broj: 12/22), izvršen je prijenos upravljanja između primatelja upravljanja (Ministarstvo prometa, veza i zaštite okoliša) i davatelja na upravljanje javnih cesta (općine Županije Posavske), te Županija Posavska sukladno članku 13. Zakona o cestama u Federaciji Bosne i Hercegovine preuzima sve aktivnosti i poslove vezane za upravljanje, građenje, rekonstrukciju, održavanje i zaštitu regionalnih cesta i to:
  U općini Odžak:
  -Regionalna cesta s oznakom R-464b, Novi Grad (M-14.1) – Gornja Dubica (M 14.2) ukupne dužine 8958 m;

  U općini Domaljevac–Šamac:
  -Regionalna cesta s oznakom R-464c, ulica Sv. Ane kroz Domaljevac – SLC 4 – ulica Nikole Tesle kroz Brvnik – granica entiteta RS ukupne dužine 5730 m;

  U općini Orašje:
  -Regionalna cesta s oznakom R-463a, ulica Filipovići Bok – križanje sa R-463 – ulica Kralja Tomislava (Oštra Luka) – Školska ulica (Oštra Luka) do križanja sa ulicom Šošino brdo (Oštra Luka) – SLC 2 ulica Šošino brdo (Oštra Luka) – Brvnik – granica entiteta RS ukupne dužine 5700 m;
  -Regionalna cesta sa oznakom R-463b, ulica Vladimira Nazora (Tolisa) – križanje s M-14.2 i križanje s R-463 ukupne dužine 3350 m;
  -Regionalna cesta s oznakom R-463c, Ugljara križanje sa M-14.2 – Ugljara centar -SLC 7 (Ugljara- Centar)-ulica Josipa Bana Jelačića (Donja Mahala)-križanje sa M-14.2. ukupne dužine 2400 m, priopćili su iz Ministarstva prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti