Više

  Povećana subvencija pomoći mladim obiteljima kod rješavanja stambenog pitanja

  Najčitanije

  Izmjenama i dopunama Zakona o pomoći mladim obiteljima kod rješavanja stambenog pitanja došlo je do povećanja iznosa subvencije kod rješavanja prvog stambenog pitanja mladih obitelji.

  Dosadašnja subvencija je iznosila 1.500.00 KM godišnje. Izmjenama i dopunama Zakona iznos subvencije se mijenja, odnosno vrši se obračun subvencije po osnovi 1.5 prosječne mjesečne neto plaće isplaćene u Federaciji BiH u prvom tromjesečju tekuće kalendarske godine prema podatku Federalnog zavoda za statistiku, čime se povećava iznos subvencije odnosno prati povećanje prosječne neto plaće u Federaciji BiH.

  Ured za obnovu, stambeno zbrinjavanje i raseljene osobe Vlade Županije Posavske u ime Vlade Županije Posavske, a po Zakonu o izmjena i dopuna Zakona o pomoći mladim obiteljima kod rješavanja stambenog pitanja je pripremio i potpisao anekse ugovora s 55 korisnika subvencije prvog rješavanja stambenog pitanja, a koji su već ranije ostvarili pravo na subvenciju.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti