Više

  Poziv za prijavu projekata potpore Hrvatima u BiH

  Najčitanije

  Objavljen je Poziv za prijavu projekata potpore Hrvatima u Bosni i Hercegovini u svrhu socijalnog razvoja lokalne zajednice u 2023. godini.
  Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike RH poziva lokalne i regionalne (područne) samouprave (JLRS) Bosne i Hercegovine (Zapadnohercegovačka, Hercegbosanska, Posavska, Hercegovačko-neretvanska županija, Županija Središnja Bosna, Zeničko-dobojska županija, Tuzlanska županija, Sarajevska županija, Banja Luka, Derventa, Prijedor, Bosanski brod i Brčko distrikt) i/ili javne ustanove u području socijalne skrbi, organizacije civilnog društva i vjerske zajednice koje djeluju u području socijalne skrbi.

  Ciljevi Poziva:
  -pružanje potpore Hrvatima u Bosni i Hercegovini u svrhu razvoja lokalne zajednice, socijalne revitalizacije, osnaživanja područja naseljenih pripadnicima hrvatskog naroda;
  -socijalni razvoj lokalne zajednice kroz poboljšanje dostupnosti socijalnih usluga i ulaganja u lokalnu javnu infrastrukturu, opremanja, izgradnje, obnove i rekonstrukcije objekata društvene, javne i socijalne namjene;
  -jačanje kapaciteta pružatelja socijalnih usluga u svrhu razvoja, širenja, regionalne ravnomjernosti i dostupnosti visokokvalitetnih institucijskih i izvaninstitucijskih socijalnih usluga za ranjive skupine;
  -jačanje prekogranične suradnje sa ustanovama socijalne skrbi, organizacijama civilnog društva i jedinicama lokalne i područne (regionalne) samouprave s područja Republike Hrvatske.

  Za provedbu Poziva ukupno je osigurano 633.000,00 eura

  Rok za podnošenje prijava teče od dana objave Poziva i traje do 2. kolovoza 2023. godine, navodi se u Poziv.

  Poziv možete preuzeti ovdje.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti