Više

  Predavanja iz oblasti poljoprivrede

  Najčitanije

  U okviru projekta „Integrirana potpora raseljenim osobama i izbjeglicama u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji“ kojeg na području Županije Posavske implementira CRS (Catholic Relief Services) u suradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Vlade Županije Posavske, te općinama Orašje, Odžak i Domaljevac-Šamac, organizirana su predavanja. Teme su iz oblasti poljoprivrede, kako za korisnike projekta, tako i za ostale zainteresirane proizvođače povrća sa područja ove županije.
  Predavanja će biti održana 10.09.2018. godine s početkom u 11,30 sati u općinskoj vijećnici općine Orašje koja se nalazi u Domu mladeži, 3. ulica br. 85 u Orašju.

  Teme predavanja su:
  1. Značaj analize zemljišta sa preporukama;
  1.1.gnojidba u cilju postizanja viših i stabilnijih prinosa,
  1.2. odvodnjavanje suvišne vode (posljedice poplava, podzemnih voda),
  1.3.borba protiv suše.
  Predavač: prof. dr. Mihajlo Marković.

  2. Proizvodnja perspektivnih poljoprivrednih kultura (ozimi bijeli luk, industrijska paprika i stolna jagoda) na otvorenom polju na području “Posavine”;
  Predavač: dipl. ing. Nihad Grcić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti