Više

  Predsjednik Skupštine ŽP Blaž Župarić o VIII. sjednici Skupštine

  Najčitanije

  -Vlada Županije Posavske, odnosno ministarstva su racionalno trošili proračunska sredstva tijekom ove godine. Budući da je do konca fiskalne godine ostalo još malo vremena, potrebno je sredstva preraspodijeliti onako kako je Vlada predložila. Zastupnici su podržali takav prijedlog tako da se može ići u realizaciju planiranih zadaća. Izmjenama i dopunama Zakona o organizaciji i djelokrugu tijela uprave i upravnih organizacija Županije Posavske došlo je do promjene nadležnosti u tri ministarstva kako bi bila još učinkovitija u radu. I ostala donesena zakonska rješenja korak su naprijed u boljoj reguliranosti oblasti socijalne i zdravstvene zaštite, na korist prije svega građana. Također su prihvaćena dva nacrta zakona koji su ocijenjeni dobrom osnovom za izradu prijedloga zakona iz oblasti besplatne pravne pomoći, kao i oblasti stambene problematike. U roku od 60 dana Vlada ŽP provest će javnu raspravu na ta dva nacrta zakona. Tijekom skupštinskog zasjedanja nije bilo velikih rasprava iz razloga što su materijali dnevnog reda Skupštine temeljito pripremljeni, tako da zastupnici nisu imali potrebe stavljati veće primjedbe i zamjerke jer su dobili dobra pojašnjenja, što je i pokazatelj dobrog rada Vlade, izjavio je Blaž Župarić, predsjednik Skupštine ŽP u izjavi za medije nakon VIII. sjednice Skupštine Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti