Više

  Predsjednik Vlade Marijan Klaić poželio uspješno volontiranje u tijelima državne službe u ŽP

  Najčitanije

  Nakon što je Vlada Županije Posavske raspisala Javni poziv za angažiranje volontera u tijelima državne službe u Županiji Posavskoj, na posljednjem 106. zasjedanju održanom u petak 29.06.2018. godine uz predsjedanje Marijana Klaića, Vlada ŽP je donijela Odluku o izboru volontera u tijela državne službe. Jutros (02.07.) javili su se u 08,00 sati u institucije gdje su raspoređeni. Sredstva za realiziranje odluke vezane za prijem volontera bit će osigurana u proračunu Županije Posavske.

  -Donošenjem ove odluke Vlada želi značajnom broju mladih visokoobrazovanih osoba omogućiti osposobljavanje za rad u struci i stjecanje prvog radnog iskustva u zvanju za koje su se školovali, te na taj način poboljšati njihovu konkurentnost i integriranje na tržištu rada. Kroz proteklo mandatno razdoblje Vlada Županije Posavske nastavila je davanje takve potpore prijemu volontera u tijela državne službe u Županiji Posavskoj jer smatramo to primjerom dobre prakse. Provedena je zakonska procedura nakon koje je potvrđen prijem mladih sa diplomom čime im pružamo šansu da nakon stjecanja diplome steknu prvo radno iskustvo u trajanju od jedne godine. Kako se u otvorenim natječajima za prijem u radni odnos vrlo često kao jedan od uvjeta navodi jedna godina radnog iskustva, time im povećavamo šanse za posao na tržištu rada. U protekle tri godine kroz županijske institucije je svoje prvo radno iskustvo steklo oko 250 mladih ljudi. To je za proračun male županije značajan iznos, ali vrijedi uložiti u znanje mladih i to činimo već nekoliko godine jer mladi su naša budućnost. Svjesni smo toga da svima ne možemo dati i stalan posao, ali ukoliko budu povoljnija gospodarska kretanja, vjerujem da će se steći uvjeti da bar dio nađe posao u Županiji Posavskoj, kazao je predsjednik Vlade ŽP Marijan Klaić, te je volonterima zaželio uspješan rad i stjecanje novih znanja i vještina na poslovima gdje su raspoređeni.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti