Više

  Predsjednik Vlade RH Plenković sastao se u Mostaru sa premijerima Vlada u FBiH sa hrvatskom većinom

  Najčitanije

  Učvršćivanje suradnje Hrvatske i županija sa hrvatskom većinom sa naglaskom na gospodarskom povezivanju, cilj je jučerašnjeg (3.04.2017.g.)  sastanka koji je upriličen u Mostaru sa predsjednikom Vlade Republike Hrvatske Andrejom Plenkovićem. U radu sastnka sudjelovala su četiri predsjednika Vlada sa hrvatskom većinom u FBiH:  Marijan Klaić (Županija Posavska), Nevenko Herceg (Hercegovačko-neretvanske županija), Zdenko Ćosić (Zapadnohercegovačka županija) i Draško Dalić ( Hercegbosanska županija), te ispred RH veleposlanik Ivan del Vechio i državni tajnik za Hrvate izvan RH Zvonko Milas.

  -Razgovarali smo o aktualnom stanju u četiri županije u FBiH, te kakvi su naši prioriteti u kojim nam može pomoći Republika Hrvatska. Ja sam osobito naglasio četiri teme: proširenje usluga liječenja posavskih pacijenata u RH, status branitelja kako bi se izjednačili sa braniteljima u RH,  pomoć braniteljima u pravnoj borbi dokazivanja svoje nevinosti za optužbe za ratne zločine, te  gospodarska suradnja u oblasti poljoprivrede, izjavio je predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti