Više

  Predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić nazočio biskupskom ređenju mons. Ive Martinovića

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić danas je u katedrali sv. Terezije Avilske u Požegi nazočio ređenju imenovanog biskupa mons. Ive Martinovića.
  Mons. Ivo Martinović rođen je 28. lipnja 1965. godine u Županji, odrastao je u Matićima, župa Tolisa u Bosni i Hercegovini, svečane redovničke zavjete u Provinciji franjevaca trećoredaca glagoljaša položio je 4. listopada 1990., za đakona je zaređen 13. listopada 1991., za prezbitera 28. lipnja 1992., a papa Franjo imenovao ga je požeškim biskupom 11. ožujka. Biskupsko geslo mons. Ive Martinovića je “Gaudim et pax”, odnosno “Radost i mir”.

  Glavni zareditelj bio je zagrebački nadbiskup i metropolit mons. Dražen Kutleša, a biskupi suzareditelji đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit mons. Đuro Hranić i apostolski upravitelj Požeške biskupije mons. Antun Škvorčević.

  Ređenju su nazočili potpredsjednik Hrvatskoga sabora Željko Reiner, ministrica kulture i medija Nina Obuljen Koržinek, ministar rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić, gradonačelnik Požege Željko Glavić te visoki uzvanici, biskupi, nadbiskupi, ministri, župani, gradonačelnici i brojni drugi.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti