Više

  Predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić u povodu pogoršanja epidemiološke situacije apelira na odgovornost građana

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić u povodu pogoršanja epidemiološke situacije na području Županije Posavske apelirao je na poštivanje svih epidemioloških mjera. -Pozivam na odgovornost svih građana kada su u pitanju poštivanja epidemioloških mjera jer time čuvamo svoje, ali i osobito zdravlje starijih osoba. Na posljednjoj sjednici Kriznog stožera Ministarstva zdravstva i socijalne politike bio sam nazočan gdje nam je potvrđena informacija o povećanju broja pacijenata sa teškim oblikom COVID-a, prije svega starijih pacijenata u covid odjelu Županijske bolnice u Orašju. Stanje nije dobro i moramo svi biti još odgovorniji kako bi izbjegli lockdown, odnosno vraćanje stanja kakvo je bilo u 3. i 4. mjesecu kada smo svi bili blokirani. Želim osobito zahvaliti zdravstvenim djelatnicima koji su u Županijskoj bolnici i u sva tri Doma zdravlja na prvoj crti obrane i borbe sa pandemijom. Moramo ih podržati i svojim odgovornim ponašanjem rasteretiti, kazao je predsjednik Topić.

  Predsjednik Vlade ŽP Topić se osvrnuo također i na aktualne zakonske propise koji proširuju braniteljska prava i pomažu mladim obiteljima u rješavanju stambenog pitanja.-U ovakvoj situaciji Vlada ŽP maksimalno sa svoje strane pokušava da implementira sve programe i projekte koji su bili zacrtani u Planu rada za ovu godinu, u okolnostima koje nismo planirali. Počela je implementacija Zakona o izmjenama Zakona za braniteljsku populaciju te pozivam sve branitelje koji imaju pravo za egzistencijalnu naknadu da se obrate općinskim službama za pitanje branitelja i podnesu zahtjeve kako bi što prije mogli doći u fazu korištenja toga prava. U tijeku je i javna rasprava za Zakon o pomoći mladim obiteljima kod rješavanja stambenog pitanja, te vjerujem da će taj zakon jako brzo biti u Skupštini na razmatranju. Pripremamo izmjene i dopune Proračuna Županije Posavske gdje želimo posebno povećati sredstva za zdravstvene ustanove i nabavku opreme kako bi smo bili spremni na dugotrajnu borbu sa COVIDOM, te osigurali dodatna sredstva za pomoć gospodarskim subjektima, kazao je predsjednik Topić i dodao da uz sve probleme pomažu u tri posavske općine brojne infrastrukturne projekte te očekuje da će se unatoč teškoj situaciji ostvariti pomak u realiziranju projekata i donošenju novih zakonskih propisa u ovoj godini. Predsjednik Vlade ŽP Topić također je pozvao građane na odgovornost i poštivanje svih epidemioloških mjera prilikom ostvarivanja demokratskog prava na predstojećim izborima, te ih pozvao da iskoriste svoje biračko pravo.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti