Više

  Predsjednik Vlade ŽP i ministar gospodarstva u službenom posjetu Ulmu

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić s ministrom gospodarstva i prostornog uređenja Dragutinom Živkovićem bio je u službenom posjetu Gradu Ulmu u Njemačkoj na poziv Glavnog gradonačelnika Guntera Czischa. Na prijemu u Gradskoj vijećnici razgovarili su o nastavku suradnje Ulma i Županije Posavske koja je započela poslije poplava 2014.godine. Dogovoreno je da će se ići u smjeru povezivanja vlasnika poduzeća iz Ulma s vlasnicima poduzeća iz Županije Posavske koji imaju interes za suradnju s ciljem sklapanja zajedničkih poslova. Na sastanku su bili prisutni i načelnik Ulma za financije Martin Bendel kojeg je zanimalo trenutno stanje i aktualni projekti na području Posavine kao i direktor Dunavskog ureda Sebastian Rhim s kojim je dogovorena bolja prezentacija Županije Posavske, njenih proizvoda, kulture i običaja na Dunavskom festivalu planiranom u srpnju 2020. godine. Na kraju sastanka predsjednik Vlade ŽP izrazio je spremnost za uključivanjem Županije Posavske kao partnera na projektima koje financira Europska unija.

  U sklopu dvodnevnog boravka u Ulmu, predsjednik i ministar posjetili su i građevinsku firmu Mate Oršolica koja trenutno upošljava 27 osoba, većinom s područja općine Orašje. U Gospodarskoj komori Ulma izaslanstvu iz Županije Posavske održana je prezentacija dualnog obrazovanja, odnosno spoja školovanja učenika s obavljanjem poslova u nadležnim poduzećima. Zamisao je da se takvo obrazovanje na primjeru Ulma, samo prilagođeno, uvede u po jedan razred u dvije strukovne škole u Županiji Posavskoj kao pilot projekt.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti