Više

  Predsjednik Vlade ŽP Marijan Klaić održao sastanak sa zastupnikom u Saboru RH Ivicom Mišićem

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Marijan Klaić, danas ( 28.08.) održao je sastanak sa zastupnikom u Saboru Republike Hrvatske Ivicom Mišićem. Zastupnik Mišić informirao je premijera Klaića o pokrenutoj građanskoj inicijativi za organizaciju međunarodnog stručno-znanstvenog skupa u Županji. Inicijativa predviđa gradnju pješačkog mosta koji bi i na taj način povezao Orašje sa Županjom, financiran iz fondova prekogranične suradnje EU. S tim u svezi održao bi se znanstveni skup pod imenom “Perspektive razvoja županjske (RH) i oraške (BiH) Posavine”.
  Prema pokrenutoj inicijativi, renomirani stručnjaci prezentirali bi teme – “Financijska sredstva ministarstava i fondova EU raspoloživa Slavoniji i Posavini”, “Demografski problemi i rješenja”, “Eksploatacija termalnih voda u Posavini” te “Usklađenost programa visokoškolskih ustanova i ustanova za obrazovanje odraslih s tržištem rada u Posavini”.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti