Više

  Predstavnica Helsinškog odbora za ljudska prava BiH promovirala projekt

  Najčitanije

  Na press konferenciji novinarima je danas (26.02.) u Orašju predstavnica Helsinškog odbora za ljudska prava BiH Milena Ivanović predstavila projekt Transparentno javno zapošljavanje-Javni interes u borbi protiv korupcije u BiH. Projekt je započeo od kolovoza 2020.g. i potrajat će do kolovoza 2021.g., a provode ga zajednički Centri civilnih inicijativa, Transparency International u Bosni i Hercegovini i Centar za razvoj medija i analizu uz potporu USAID-a u Bosni i Hercegovini.

  -Prije svega želim da naglasim kako je opći cilj projekta koji se provodi u šest kantona, doprinos smanjenju nivoa percipirane korupcije u Bosni i Hercegovini kroz razvoj novih mehanizama i modaliteta koji bi mogli da se upotrijebe u samoj proceduri javnog zapošljavanja, a sve u cilju povećanja transparentnosti. Ostvarili smo suradnju sa javnim institucijama i ustanovama, tvrtkama. Organizirat ćemo i izložbe sa ilustracijama rađenim na osnovu iskustava koje su građani ili građanke imali u borbi protiv korupcije. Izuzetno nam je važna uključenost velikog broja građana i građanki (njih oko 600) u različite aktivnosti, izjavila je Milena Ivanović te zahvalila svim medijima koji ih prate u provođenju aktivnosti.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti