Više

  Predstavnici izvršne i zakonodavne županijske vlasti u Oštroj Luki

  Najčitanije

  ORAŠJE – Predstavnici izvršne i zakonodavne županijske vlasti, te predstavnici Udruga iz Domovinskoga rata i mjesnih zajednica Oštra Luka i Tolisa, položili su vijence u Spomen obilježje u Oštroj Luci povodom obiljavanja 19. srpnja 1992.g., jedan od povijesnih datuma iz Domovinskog rata kada se kod Galića, naglasio je ministar branitelja Marijan Kopić, vodila bitka za opstojnost žitelja oraške općine.
  -Ponosni smo na ovaj datum jer smo braneći se pobijedili nadmoćnijeg neprijatelja i opstali na svojim povijesnim hrvatskim ognjištima, ognjištima naših pradjedova. Posavina je obranjena još mnogo puta, ali su Galići ostali simbol pobjede ostvarene i zasnovane na snazi onih koji vole svoj dom i svoje ognjište. Ovo je dan kojeg ne smijemo zaboraviti a generacije koje dolaze poslije nas moraju znati tko su bili branitelji i vitezovi koji su dali svoje živote za našu Posavinu, istaknuo je Marijan Kopić ministar branitelja u Vladi Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti